Patarimai kaip derinti kilimą namuose

Svetainė

Svetainėje klojamą kilimą reikia derinti kartu su baldų dydžiu. Prie didelės, masyvios sofos dera lygiai taip pat didelis kilimas. Per mažas kilimas prie didelio baldo atrodys lyg išaugtinis. Spalvos ir tekstūra gali būti pritaikytos idealiai, tačiau jeigu nėra atitinkamo dydžio – interjeras neatrodys užbaigtas. Derinant kilimą svetainėje galimi trys variantai:

  1. Kilimas tik po kavos staliuku;
  2. Visų baldų priekinės kojos ant kilimo;
  3. Visi baldai ant kilimo;

Žemiau esančiose nuotraukose puikiai matyti visi trys variantai.

Valgomasis

Kilimui po valgomojo stalu galioja tik viena taisyklė – kėdžių kojos neturi išlysti iš kilimo krašto. Žmogus, sėsdamasis ar patogiai sėdintis atsitraukęs nuo stalo, turi likti ant kilimo. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirma, kilimas atrodo harmoningai su baldu, neatrodo per mažas. Antra, mažiau dėvisi kilimo apsiuvimas. Nuolatinis kėdės trynimasis į kampą nuardys apsiuvimą ir kilimas suplyš. Trečia, sėdint ar norint atsitraukti nuo stalo kėdė lieka stabili ir sėdintysis neturi balansuoti ant nelygaus krašto.

Miegamasis

Miegamąjame turime daugiausia gražių derinimo būdų. Taisyklės kaip ir kituose kambariuose galioja tos pačios. Dideliam baldui reikalingas didelis kilimas. Keldamiesi iš lovos kojomis turime nusileisti ant kilimo, o ne mažo gabaliuko medžiagos. Tai dažna klaida, kurios galima lengvai išvengti. Iš visų pusių kilimo turi būti išlindę maždaug vienodai.

  1. Lova ir naktiniai staliukai stovi ant kilimo;
  2. Lova stovi ant kilimo, naktiniai staliukai stovi ant grindų;
  3. Du ilgi kilimėliai iš abiejų lovos pusių;
  4. Ovalo / įdomios formos kilimas iš vienos pusės;

Ko derėtų vengti

Žemiau esančiose nuotraukose galite pamatyti dažniausias klaidas tiesiant kilimą. Pastebėsite, kad spalviškai ir stiliumi jie dera puikiai, tačiau pasirinktas netinkamas dydis ir/arba kilimas patiestas bet kaip.

Baldų kojelės turi būti arba ant kilimo arba ant grindų